PRZEDSZKOLE 2018-11-12T11:28:10+00:00

Do dyspozycji przedszkolaków przygotowane są dwie przestronne sale z nowocześnie wyposażonymi łazienkami. Wystrój i aranżacja przedszkola zapewnia dzieciom bezpieczny i szczęśliwy pobyt. Jesteśmy w stanie zapewnić miejsce dla ok. 45 dzieci.

Wyżywienie pełne w formie cateringu.

Od 1 grudnia 2017 r. nasze przedszkole zapewnia dzieciom opiekę logopedyczną.

Proponowane dodatkowe zajęcia:

  • język angielski
  • religia
  • rytmika

Od drugiego półrocza:

  • zajęcia muzyczne
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia ruchowe

Zespół JP2 tworzą:

Magdalena Jodłowska – dyrektor

Ukończyła studia magisterskie na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, na kierunku Pedagogika rewalidacyjna – oligofrenopedagogika, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku – Białej, na kierunku Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna oraz kurs kwalifikacyjny w WOM w Bielsku – Białej – Zarządzanie w oświacie.
Jest osobą wyjątkowo otwartą, serdeczną i ciepłą, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom innych. Wkłada całe swoje serce w to co robi. Charakteryzuje ją duże poczucie humoru. Bezinteresownie obdarza szacunkiem, uznaniem i ciepłem każdego malucha. W swoją pracę z dziećmi wkłada nie tylko umiejętności i wiedzę, ale przede wszystkim dużo ciepła, uśmiechu i zainteresowania. Jest osobą ambitną, komunikatywną i pełną zapału. Prywatnie szczęśliwa mężatka i mama trójki dzieci.

Marta Wojtyła – wychowawca w grupie 3-latków i 4-latków

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim, na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz studia magisterskie o specjalności Wychowanie przedszkolne z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Obecnie uczęszcza na studia podyplomowe o specjalności Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe – diagnoza i terapia.
Najbardziej lubi uśmiechnięte i szczęśliwe buźki dzieci. Dużą radość sprawia jej patrzenie na zdziwione i zaciekawione twarze dzieci, gdy uczą się czegoś nowego. To od dzieci uczy się czerpać radość z najprostszych rzeczy, a każdy uśmiech i sukces dziecka motywuje ją do dalszego działania. W wolnych chwilach czyta książki. Lubi piesze wędrówki po górach i jeśli jest to tylko możliwe, przemierza tatrzańskie szlaki.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki superdzieciaków.

Natalia Kuźma – wychowawca w grupie 3-latków i 4-latków oraz 5-latków

Ukończyła studia magisterskie Uniwersytecie Śląskim na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.
Od kilku lat jest szczęśliwą mężatką. W wolnym czasie lubi grać na gitarze oraz aktywnie spędzać czas z mężem oraz ze swoim czworonożnym przyjacielem Figo. Jest osobą radosną, która uwielbia się śmiać. Codziennie na jej twarzy pojawia się uśmiech, którym zaraża innych.
Patrzy optymistycznie na świat. Chętnie pomaga, tym którzy potrzebują wsparcia. Jest pełna pomysłów, dobrego humoru i pozytywnej energii. Cieszy ją, gdy może towarzyszyć dzieciom w codziennym odkrywaniu świata. Jest osobą otwartą, uśmiechniętą oraz wzbudzającą sympatię u dzieci.

Magdalena Przybyła – wychowawca w grupie 5-latków

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna na Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej. Lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Dobra książka, muzyka, gry planszowe to także sposoby na spędzenie wolnych chwil. Jest osobą pogodną i ciekawą świata. Ma w sobie duże pokłady cierpliwości, empatii oraz wyrozumiałości. Jej ulubionym cytatem, który dotyczy edukacji dzieci jest myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Z tą myślą staje na progu nowego etapu w życiu – pracy z przedszkolakami.

Grażyna Żabińska – lektor języka angielskiego

Ukończyła studia magisterskie w Mysłowicach, na kierunku Pedagogika, specjalność Pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna oraz studia licencjackie w Bielsku – Białej, na kierunku Filologia w zakresie filologia angielska.
Jest osobą, o której śmiało można powiedzieć „wulkan pozytywnej energii”, którą zaraża innych. Bardzo łatwo nawiązuje kontakty z innymi. Ma duże predyspozycje aktorskie. Dusza artystyczna. W jej życiu ciągle coś się dzieje – nie ma czasu na nudę. Realizuje się w wielu dziedzinach. W pracy z dziećmi oddaje całą siebie, za co dzieci ją kochają. W wolnych chwilach ćwiczy, tańczy, czyta, maluje. Interesuje się psychologią. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki ślicznych dziewczynek.