Do dyspozycji przedszkolaków posiadamy trzy przestronne sale z nowocześnie wyposażonymi łazienkami. Wystrój i aranżacja przedszkola zapewnia dzieciom bezpieczny i szczęśliwy pobyt. Jesteśmy w stanie zapewnić miejsce dla ok. 72 dzieci.

 

Wyżywienie pełne w formie cateringu.

Nasze przedszkole zapewnia również zajęcia o charakterze indywidualnym przeznaczonym dla dzieci posiadających orzeczenia o kształceniu specjalnym z uwagi na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Oferujemy:

 • wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, specjalizującą się w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu
 • zajęcia grupowe i indywidualne
 • ciepłą i sprzyjającą poczuciu bezpieczeństwa atmosferę
 • odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne wspierające rozwój dziecka
 • opiekę pedagoga, terapeuty SI, logopedy
 • możliwość prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu, dostęp do placu zabaw
 • nowoczesny ekran multimedialny

Wybrane metody wspomagające:

 • Metoda „Ruchu rozwijającego” W. Scherborne
 • Metoda symultaniczno-sekwencyjna nauki czytania wg J. Cieszyńskiej
 • Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz
 • Alternatywne metody komunikacji
 • Sensoplastyka
 • „Poranny krąg”
 • Integracja Sensoryczna
 • Muzykoterapia
 • Paluszkowe zabawy

Zajęcia indywidualne:

 • rewalidacja
 • terapia logopedyczna
 • terapia SI

Zajęcia grupowe:

 • Trening Umiejętności Społecznych

Proponowane dodatkowe zajęcia w przedszkolu:

 • język angielski
 • język hiszpański
 • religia
 • rytmika

oraz:

 • zajęcia muzyczne
 • zajęcia plastyczne
 • zajęcia ruchowe

Przedszkole prowadzi obowiązkowe roczne przygotowanie do nauki szkolnej.

Zespół JP2 tworzą:

Magdalena Jodłowska – dyrektor

Ukończyła studia magisterskie na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, na kierunku Pedagogika rewalidacyjna – oligofrenopedagogika, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku – Białej, na kierunku Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna oraz kurs kwalifikacyjny w WOM w Bielsku – Białej – Zarządzanie w oświacie.
Jest osobą wyjątkowo otwartą, serdeczną i ciepłą, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom innych. Wkłada całe swoje serce w to co robi. Charakteryzuje ją duże poczucie humoru. Bezinteresownie obdarza szacunkiem, uznaniem i ciepłem każdego malucha. W swoją pracę z dziećmi wkłada nie tylko umiejętności i wiedzę, ale przede wszystkim dużo ciepła, uśmiechu i zainteresowania. Jest osobą ambitną, komunikatywną i pełną zapału. Prywatnie szczęśliwa mężatka i mama czwórki dzieci.

Marta Wojtyła – wychowawca w grupie 6-latków

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim, na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz studia magisterskie o specjalności Wychowanie przedszkolne z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka oraz studia podyplomowe o specjalności Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe – diagnoza i terapia.
Najbardziej lubi uśmiechnięte i szczęśliwe buźki dzieci. Dużą radość sprawia jej patrzenie na zdziwione i zaciekawione twarze dzieci, gdy uczą się czegoś nowego. To od dzieci uczy się czerpać radość z najprostszych rzeczy, a każdy uśmiech i sukces dziecka motywuje ją do dalszego działania. W wolnych chwilach czyta książki. Lubi piesze wędrówki po górach i jeśli jest to tylko możliwe, przemierza tatrzańskie szlaki.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki superdzieciaków.

Natalia Kuźma – nauczyciel w grupie 5-latków

Ukończyła studia magisterskie Uniwersytecie Śląskim na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.
Od kilku lat jest szczęśliwą mężatką. W wolnym czasie lubi grać na gitarze oraz aktywnie spędzać czas z mężem oraz ze swoim czworonożnym przyjacielem Figo. Jest osobą radosną, która uwielbia się śmiać. Codziennie na jej twarzy pojawia się uśmiech, którym zaraża innych.
Patrzy optymistycznie na świat. Chętnie pomaga, tym którzy potrzebują wsparcia. Jest pełna pomysłów, dobrego humoru i pozytywnej energii. Cieszy ją, gdy może towarzyszyć dzieciom w codziennym odkrywaniu świata. Jest osobą otwartą, uśmiechniętą oraz wzbudzającą sympatię u dzieci.

Magdalena Kornaś – wychowawca w grupie 3-latków

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna na Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej. Lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Dobra książka, muzyka, gry planszowe to także sposoby na spędzenie wolnych chwil. Jest osobą pogodną i ciekawą świata. Ma w sobie duże pokłady cierpliwości, empatii oraz wyrozumiałości. Jej ulubionym cytatem, który dotyczy edukacji dzieci jest myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Ta myśl towarzyszy jej w codziennym dniu pracy z przedszkolakami.

Małgorzata Kensiak – nauczyciel w grupie 3-latków i 4-5-latków

Ukończyła studia magisterskie na Akademii „Ignatianum” w Krakowie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, studia podyplomowe na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej. Ponadto posiada uprawnienia do pracy jako asystent osób niepełnosprawnych.
W pracy z dziećmi stara się, by zawsze mogły nauczyć się czegoś nowego, poprzez zabawę, aktywny sposób spędzania czasu z Nimi. Zdobyte w trakcie studiów doświadczenie dało jej przekonanie, iż praca z dziećmi jest nie tylko obraną przez nią ścieżką rozwoju, ale także pasją. Nie boi się również wyzwań i pracy z niesfornymi dziećmi. Oprócz doświadczenia zawodowego jest na co dzień mamą 9-letniego syna. Jej pasją jest pomoc drugiemu człowiekowi co realizuje poprzez wolontariat w Fundacji „WIIR”. Interesuje się muzyką, literaturą.

Jadwiga Janosz – wychowawca w grupie 4-5-latków

Ukończyła studia licencjackie w Kolegium Nauczycielskim na kierunku Wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne oraz studia licencjackie na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku Filologia hiszpańska.
To nauczycielka dla której praca z najmłodszymi jest radością i pasją. Pełna temperamentu lektorka języka hiszpańskiego, zapalona górołazka bez pamięci zakochana w górskich wędrówkach i wspinaniu. Bardzo lubi czytać literaturę górską i nie tylko. Jej mottem życiowym są słowa z 1Kor 13,13 „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: największa z nich jednak jest miłość…”

Katarzyna Nowak – nauczyciel w grupie 6 latków, lektor języka angielskiego

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim, wydział filologiczny w Sosnowcu, na kierunku Filologia Angielska oraz studia podyplomowe w Cieszynie na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Jest osobą ciepłą, wrażliwą i bardzo cierpliwą. Praca z małymi dziećmi to jej prawdziwa pasja. Uśmiech na buziach dzieci jest dla niej najlepszą inspiracją. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą trzech synów. Uwielbia las, góry i rowery.